CZECH OPEN 2011Prosper Golf Resort Čeladná QUIRIT ALFAEUROPEAN TOUR Race to Dubai
CZECH OPEN 2011AKTUÁLNĚO TURNAJIHRÁČITVÁŘ TURNAJEFOTOGALERIEKONTAKTNABÍDKA PARTNERSTVÍ
info@czechopengolf.cz
ČESKY ENGLISH
Program


Vstupenky!

Vítěz 2009


Fairway Club

Hřiště

Vítězové turnaje

Hrajte Čeladnou

STAŇTE SE FANOUŠKEM

GPS

Czech Open 2010
Partneři


Získejte aktuální informace o akcích a dění okolo CZECH OPEN 2011. Přihlašte se k odběru NEWSLETTERU!

Partneři


TV CZECH OPEN 2010

Partnerství turnaje

Dobrovolníci

Diváci

Napsali o nás

PRO-AM

Golf Village

Moravia Silesia Open presented by ALO diamonds

OLIVER FISHER VÍTĚZEM CZECH OPEN 2011

Čeladná, 21. 8. 2011
Vítězem 3. ročníku Czech Open se po dramatickém a vyrovnaném finálovém kole stal Oliver Fisher z Anglie. Do rozhodujících bojů nastupoval z vedoucí pozice a přestože se na něj v průběhu dne dotahovalo několik soupeřů, pokaždé dokázal jejich náskok odvrátit. Zahrál 69 ran (-3) a celkovým skóre mínus 13 porazil druhého Švéda Lundberga o dvě rány.

Po třech kolech byli ve vedení Oliver Fisher a Steven O´Hara. Začali hodně opatrně a na prvních pěti jamkách nebodovali. Teprve na šesté jamce skóroval Angličan Fischer, další birdie přidal na sedmičce a dostal se do vedení se skóre mínus 12. Jeho krajan Gary Boyd skóroval hned na druhé a následně i páté jamce, třetí birdie přidal na devítce. Fischer se ovšem dostal do mimořádné pohody. Na deváté jamce si přihrál metr od jamky a zapsal třetí birdie v řade.

Dvěma birdie na jamkách deset a jedenáct se vrátil do hry o titul Švéd Lundberg, kterému dělá kedíka šestnáctiletý talent z Čeladné Tomáš Ringsmuth. Nejprve se dotáhl za vedoucího Fischera na jedinou ránu a na patnáctce svým třetím birdie ve druhé devítce vedoucího hráče leaderboardu vyrovnal na skóre mínus 11. Švédský golfista však nedokázal na poslední jamce odpovědět na Fisherovo birdie a ukončil kolo s 69 ranami a celkovým skóre mínus 11. Naopak, Angličan se díky osmimetrovému birdie puttu z kraje greenu jamky číslo šestnáct vyhoupl opět do čela (-12). Na další jamce proměnil další fantastický putt a zvýšil svůj náskok. Na poslední jamce předvedl zaplněným tribunám jistý par a mohl se radovat z výhry. Na druhém místě s odstupem dvou ran tedy skončil Mikael Lundberg (-11), třetí místo vybojoval Fabrizio Zanotti z Paraguaye (-9). Fisherův spoluhráč z posledního flightu Steven O´Hara nezvládl závěr, minul půlmetrový putt na poslední jamce a propadl se až na dělenou 5. příčku.

Finálový den Czech Open 2011 provázelo ideální golfové počasí. V Čeladné svítilo a pálilo už od rána srpnové slunce a hráči se nemuseli bát ani tolik obávaných poryvů větru, které jim komplikovaly hru zejména v pátek dopoledne. Není tedy divu, že s kvalitními výkony se prezentovali i golfisté, kteří už neměli šanci zasáhnout do bojů o celkové vítězství. Jeev Milkha Singh z Indie předvedl pět birdie, k tomu přidal eagle na šestnácté jamce a se skóre 67 se celkově posunul na mínus 4. V pořadí vystoupal o více než třicet míst do první dvacítky. Podobný zápis se podařil také Skotovi Richiemu Ramsayovi, ovšem s tím rozdílem, že v jako kartě se objevilo hned šest birdie. S výsledkem mínus 5 figuruje na začátku druhé desítky. Dařilo se rovněž vítězi turnaje v Čeladné z roku 2009 Oskaru Henningssonovi. Sympatický Švéd zahrál 69 ran a uzavírá průběžnou druhou desítku pořadí. Skvělý finiš v turnaji předvedl Fabrizio Zanotti. V úvodních třech kolech předvedl průměrný výsledek 71 ran, ovšem nedělní kolo mu doslova sedlo. Předvedl divákům celkem sedm birdie, jedno bogey a výsledek 66 ho posunul až do první desítky s celkovým skóre mínus 9.

fisher-fin_komp

Angličan Oliver Fisher se stal vítězem Czech Open 2011
Partneři MIURA HOTEL CENTR GROUP BMW DNES ČT4 TICKETPRO ASBIS J&T BANKA LR Health & Beauty Systems idnes.cz KKCG
Partneri