CZECH OPEN 2011Prosper Golf Resort Čeladná QUIRIT ALFAEUROPEAN TOUR Race to Dubai
CZECH OPEN 2011AKTUÁLNĚO TURNAJIHRÁČITVÁŘ TURNAJEFOTOGALERIEKONTAKTNABÍDKA PARTNERSTVÍ
info@czechopengolf.cz
ČESKY ENGLISH
Program


Vstupenky!

Vítěz 2009


Fairway Club

Hřiště

Vítězové turnaje

Hrajte Čeladnou

STAŇTE SE FANOUŠKEM

GPS

Czech Open 2010
Partneři


Získejte aktuální informace o akcích a dění okolo CZECH OPEN 2011. Přihlašte se k odběru NEWSLETTERU!

Partneři


TV CZECH OPEN 2010

Partnerství turnaje

Dobrovolníci

Diváci

Napsali o nás

PRO-AM

Golf Village

Moravia Silesia Open presented by ALO diamonds

Czech Open padá. Chybí sponzor.

Čeladná, 31. 1. 2013
Čeladenský golfový turnaj ze série European PGA Tour už na předchozí ročníky nenaváže.

ČELADNÁ (pog) Desítky hodin přímých televizních přenosů do 126 zemí světa, stovky zahraničních turistů, tisíce tuzemských příznivců golfu. To vše Moravskoslezskému kraji přinášel prestižní turnaj špičkových profesionálních golfistů Czech Open, který se konal na hřišti v Čeladné.

Naposledy ovšem klání ze série European PGA Tour zavítalo do Čeladné v roce 2011. Loni organizátoři nesehnali dostatek peněz a čtvrtý ročník podniku odložili na rok 2013. Jenže jednání s potenciálními sponzory nebyla úspěšná ani tentokrát.

„Myslím, že pro letošní rok to padá. V tuto chvíli turnaj ze série European PGA v roce 2013 v Čeladné nebude,“ konstatoval majitel kladenského golfového resortu Stanislav Pros, který s Alešem Buksou spoluvlastník licenci na pořádání turnaje. Přitom loni Pros věřil, že ročník 2011 nebyl loučením Čeladné s European PGA Tour. Tehdy jednal se dvěma společnostmi, které by byly ochotny turnaj finančně podpořit. Jenže ani snížení dotace turnaje ze 2 milionů eur na 1,5 milionu nepomohlo. „V Evropě jsou turnaje i za 500 tisíc eur, ale byl by to turnaj neznámých hráčů,“ vysvětloval před časem Pros, proč už nechtěl prize money snižovat.

Organizátoři Czech Open sice vlastní licenci na turnaj European PGA Tour na deset let, ale naděje na resuscitaci klání je mizivá. „Ještě zkoušíme příští rok, ale už tomu moc nevěřím,“ přiznal Pros.
Partneři MIURA HOTEL CENTR GROUP BMW DNES ČT4 TICKETPRO ASBIS J&T BANKA LR Health & Beauty Systems idnes.cz KKCG
Partneri