CZECH OPEN 2011Prosper Golf Resort Čeladná QUIRIT ALFAEUROPEAN TOUR Race to Dubai
CZECH OPEN 2011AKTUÁLNĚO TURNAJIHRÁČITVÁŘ TURNAJEFOTOGALERIEKONTAKTNABÍDKA PARTNERSTVÍ
info@czechopengolf.cz
ČESKY ENGLISH
Program


Vstupenky!

Vítěz 2009


Fairway Club

Hřiště

Vítězové turnaje

Hrajte Čeladnou

STAŇTE SE FANOUŠKEM

GPS

Czech Open 2010
Partneři


Získejte aktuální informace o akcích a dění okolo CZECH OPEN 2011. Přihlašte se k odběru NEWSLETTERU!

Partneři


TV CZECH OPEN 2010

Partnerství turnaje

Dobrovolníci

Diváci

Napsali o nás

PRO-AM

Golf Village

Moravia Silesia Open presented by ALO diamonds

Vítězové turnaje

Vítěz turnaje CZECH OPEN 2011

Oliver Fisher - vítěz Czech Open 2011Oliver Fisher - vítěz Czech Open 2011

Vítěz letošního ročníku Czech Open 2011 Oliver Fisher ještě v minulém roce celkem sedmnáctkrát neprošel na podnicích Europen PGA Tour cutem. Letos se mu to povedlo jen třikrát, přesto převzal z rukou prezidenta České republiky Václava Klause pohár pro vítěze.

Na hřišti European Course v Čeladné předváděl tento anglický mladík vyrovnané výkony, ve druhém kole zahrál pět ran pod par a vytvořil si ideální výchozí pozici pro celkové vítězství.

Závěrečný boj o první místo byl hodně z pohledu fanoušků hodně dramatický. Byl těžký i z vašeho pohledu?

„Určitě ano, ale já jsem si to docela užíval. Golf je hodně emotivní sport, a když se vám daří, je to všechno mnohem jednodušší. Myslím, že o mém vítězství rozhodl proměněný putt na šestnácté jamce. Viděl jsem chip Stevena O´Hary a taky dráhu jeho míčku. To mi hodně pomohlo k tomu, abych proměnil putt na birdie.“

Co bylo pro vítězství podle vás nejdůležitější?

„Asi to byla moje konzistentní hra. Docela se mi dařilo už na Scandinavian Open, pak jsem si dva týdny odpočinul a byl jsem skvěle připraven na tento turnaj. Jsem velmi šťastný, že se mi podařilo vyhrát. Mám jistotu účasti na European Tour v příštím roce, takže budu toto vítězství považovat za důležitý krok v mojí kariéře. Samozřejmě k tomu musím připočíst posun v žebříčku Race to Dubai.“

Jak vám bylo, když se na patnácté jamce na vás dotáhl Švéd Lundberg?

„Měl jsem dobrý přehled o tom, jak hrají soupeři a musel jsem počítat s tím, že se tohle může stát. Věděl jsem ale, že právě na šestnácté jamce je dobrá možnost ke skórování. Má sice zvlněný green, navíc jsme byli v dost velké časové tísni, přesto jsem green dobře přečetl a povedlo se.“

Byla v průběhu finálového kola chvíle, kdy jste o vítězství pochyboval?

„Nepřemýšlel jsem o tom, že bych mohl být druhý. Snažil jsem se hrát svůj golf a zpočátku nesledovat okolí. Hodně mi pomohl taky můj kedík. Speciálně po bogey na třinácté jamce, kdy jsem na tom nebyl psychicky moc dobře, mi dodal hodně potřebné sebevědomí.“

Byla to velká výhoda, že jste si vybudoval dobrou pozici v prvních třech kolech a šel až v posledním flightu?

„V posledních měsících jsem tuto zkušenost neměl, takže jsem byl trochu zvědavý, jaké to vůbec je. Ale myslím, že to je obrovská výhoda. Měl jsem pocit, že mám dokonalý přehled o soupeřích, což mi dodávalo více klidu. Rozhodně to nijak nezvyšovalo můj tlak.“

Pohár vám předával prezident republiky. Jak jste se cítil?

„Byla to pro mne obrovská čest a velká pocta. Myslím, že když se na podobném turnaji objeví prezident republiky a účastní se slavnostního ceremoniálu, je to jasný signál toho, jakou má konkrétní sport v zemi prestiž. Pro mne to byl obrovský zážitek.“

Vítěz turnaje CZECH OPEN 2010

NERVY DRÁSAJÍCÍ BITVU NA CZECH OPEN ROZHODLO PLAY-OFF

Peter Hanson - vítěz CZECH OPEN 2010Finálové kolo Czech Open 2010 na hřišti Prosper Golf Resort Čeladná přineslo nesmírně dramatické chvíle. Lídr třetího dne Peter Hanson ze Švédska měl sice náskok čtyř ran, ale ten ztratil hned na úvodních jamkách posledního kola. A tak se bitva o prvenství stala velmi otevřenou.

Do předních pozic se pomalu posouvali například Gary Boyd či Peter Lawrie. Oblíbenec diváků Miguel Ángel Jiménez závěrečný den nezvládl a propadl se z druhého na sedmé místo. Rekordní návštěva 11.500 diváků sledovala, jak se bude vyvíjet dramatická bitva o titul z Czech Open 2010.

Hanson se na chvíli vrátil do čela, ale na nejtěžší jamce turnaje – na dvanáctce – znovu chyboval. Zahrál double-bogey a zdálo se, že jeho šance na titul jsou zmařeny. Nicméně dokázal zapisovat konečné celkové skóre mínus deset – stejně jako jeho dva největší konkurenti: Angličan Gary Boyd a Peter Lawrie z Irska.

Takže ani po 72 odehraných jamkách v průběhu čtyř dnů nebylo známo, kdo je vítězem. Následovala tak rozehrávka. V ní se na druhé jamce play-off přeci jenom prosadil švédský hráč. Sedmimetrový putt do birdie proměnil a připsal si titul z Czech Open 2010. Potvrdil tak, že švédskému golfu se na českém území neobyčejně daří. V prvním ročníku Czech Open v rámci evropské série se radoval před šestnácti lety Petr-Ullrik Johansson (1994), loni vyhrál další krajan Oskar Henningsson.

Hanson přiznal, že poslední den byl jako na houpačce. "Jednu chvíli jsem se vrátil na minus jedenáct, ale pak zase přišly ztráty a do posledního míče bylo o co bojovat," uvedl po svém čtvrtém prvenství na evropském okruhu. Nakonec podle něj bylo ideální, že ihned po dohrání mohl jít na rozehrávku. Pauzu na odpočinek odmítl.

"Byl jsem na rozdíl od soupeřů v plném tempu, nevychladl jsem a to mi možná pomohlo, přestože před tím jsem se dost natrápil," řekl vítěz na tiskové konferenci.Pochvaloval si, jaký prožil na severu Moravy skvělý týden. A nejen kvůli tomu, že je nyní na pozici pro automatickou nominaci do výběru Evropy.

"Mám za sebou krásný týden, na turnaji všechno dokonale klapalo a my měli čas soustředit se na kvalitní hru. Podmínky hráčům jednoznačně pomáhaly," prohlásil pochvalně.

Vítěz 2009

Henningsson vyhrál v České Republice

Oskar Henningsson - vítěz turnaje Moravia Silesia Open presented by ALO DiamondsOskar Henningsson byl "ohromen" po vítězství na svém prvním vyhraném evropském titulu Moravia Selesia Open presented by ALO Diamonds s náskokem dvou ran.

Švéd, který si užívá svou první sezónu na evropském turné po vítězství v Kvalifikační škole loni v listopadu, odehrál vynikající poslední kolo na 67 ran, 13 pod par celkově v Prosper Golf Resortu Čeladná. Porazil Sam Littlea a Steve Webstera, oba z Anglie, kteří se podělili o druhé a třetí místo.

23-letý Henningsson začal den s třemi ránami za Websterem, ale po birdie na první a čtvrté se posunul do vedoucí skupiny.

Po 32 jamkách Henningsson se zlepšil o další 2 rány a i po bogey na poslední jamce se stal druhým „rookie“, který vyhrál v roce 2009 po Tano Goya výhře v Madeiře.

„Je to skvělé, jsem ohromen. Neměl jsem žádná očekávání, že bych tento týden vyhrál. Je to divné, ale cítím se skvěle“ řekl Henningsson.

„Jsem šťastný, ale unavený. Ještě mi nedošlo, co se stalo. Mám na to celou deseti hodinovou cestu autem, abych mohl přemýšlet nad tím, co jsem dokázal.“

Henningssonovo vítězství je jeho nejlepší v kariéře se čtvrtým místem v SAS MASTERS, kdy se čtyři krát zvýšil jeho výdělek na Europen Tour s 333.330EU výhrou tady.

Výjimka: European Tour, Cat 3, Rank 60
Výjimka: Challenge Tour, Cat 0, Rank 0
Bydliště: Granna, Švédsko
Datum narození: 10.8.1985
Místo narození: Eksjö, Švédsko
Výška a váha: 179cm 70kgs (5 stop 10 ½ ve 11. 1 libra)
Rodina:
Zájmy: Všechny sporty, lední hokej
PRO od roku: 2004 (plus 3)
Kvalifikační škola: 2004, (05), 08 * (vítěz)

Zajistil si své prvenství na European Tour v Srpnu 2009 v turnaji Moravia Silesia Open presented by ALO Diamonds, kde pokračoval ve skvělé formě z minulých týdnů. Umístil se čtvrtý v turnaji SAS Masters ve Švédsku.

Poprvé navštívil golfové hřiště ve věku pěti let, kde občas hledal golfové míčky ve vysoké trávě, zatímco jeho otec a starší bratr hráli. Začal hrát ve věku osmi let a později navštěvoval golfovou akademii ve svém rodném Švédsku.

Dostal se do švédského národního týmu a stal se profesionálem před hlavní soutěžé Qualifying School v roce 2004. Odehrál dvě sezóny na European Challenge Tour, ale rozhodl se vrátit zpět a koncentrovat se zlepšení hry v tandemu s trenérem Staffanem Johanssonem, který také trénoval Islandský národní tým.

Zaměstnává také kondičního trenéra Jino Erikssona, který je také trenérem místního hokejového týmu Jönköping. Henningsson je velký Jönköping fanoušek.

Často navštěvuje jejich zápasy doma i na cizím ledě. Henningsson studoval filozofii na univerzitě a zajímá ho filozofická a historická četba ve volném čase.

zdroj: PGA European Tour

 

Partneři MIURA HOTEL CENTR GROUP BMW DNES ČT4 TICKETPRO ASBIS J&T BANKA LR Health & Beauty Systems idnes.cz KKCG
Partneri